Rüyada Aynanın Kırıldığını Görmek Neye Delalet Eder?

Rüyada Aynanın Kırıldığını Görmek

Rüyasında aynanın kırıldığını gören kişi, rüyasını; başına açılacak olan uğursuzluklara yormalıdır. Rüya sahibi giriştiği işlerde, yaptığı ve adım attığı her başlangıçta bir aksilikle karşılaşacak ve hayal kırıklıkları yaşayacaktır şeklinde tabir edilir. Yapacağı çok kapsamlı planlamalar, araştırmalar ve similasyonlar asla beklediği sonucu vermeyecek ve hayatının her yerinde her an bir uğursuzlukla, hayal kırıklığı veya engelle karşılaşacaktır. Din alimleri, rüya sahibine; asla pes etmemesini, yıkılmadan dimdik ayakta durmasını ve niyetini sağlam tutarak ibadet etmesi gerektiğini salık vermektedirler.

Çünkü rüya sahibinin, içi ne kadar temiz olursa ibadetinin de o oranda kabul olunacağına inanılmakta. Ayrıca yapılan bir diğer yoruma göre bu rüya; kişinin üzerindeki nazarın kalkacağı, kendisini izleyen gözlerin kör olacağı ve rahatlıkla yaşayabileceği manasına gelmektedir. Rüya sahibi yaşamında attığı her adımla göz dolduracak ve sürekli kendisinden bahsedilip durulacaktır. Kişinin aldığı nefese kadar insanlarca takip edilmesi ve bir fazlalıkmış gibi lanse edilmesi kısa süre içerisinde dalga dalga topluma yayılarak herkesin kendisinin olumlu özelliklerini abartarak dile getirmesine ve bütün bunlarla beraber büyükçe sağlık sorunları yaşamasına neden olacaktır şeklinde tabir edilir.

Rüya sahibi toplumun beklediği yönde ilerlemeye çalışsa da sorun ilerlemese de toplum muhakkak kendisini yaptıkları sohbetin konusu olacak konuma yerleştirecek ve kişinin zarar görmesine neden olacaktır. Çünkü dile getirilen durumlara karşı insanların hasetlik enerjileri çok yüksek olacaktır. Din alimleri, rüya sahibine; sürekli abdestli dolaşmasını, biraz gizlenerek yaşaması gerektiğini ve ihlas suresi okumasını salık vermektedirler. 

Rüyada Ayna Kırdığını Görmek

Rüyasında aynanın kırıldığını gören kişi, rüyasını; aldatmayı düşünerek yaklaştığı birinin güvenini kaybedeceğine yormalıdır. Kişi, hayatının en büyük önemini, sevgisini, değerini, şefkatini, ilgisini ve zamanını vererek yaklaştığı insanın güvenini kazandıktan sonra o güvenini yetrle bir etmek için inanılmaz çabalar harcayacak ve kişiyi güvendiği en önemli noktadan yakalayıp aldatacak ve kandıracaktır şeklinde tabir edilir.

Rüya sahibi, yaşamının hiçbir anında bu kadar acımasız olduğunu hatırlayamayacak ve acılar içinde kıvranan karşısındaki insanın psikolojisi ile oynamaya devam edecek ki belli bir süreden sonra yaşam kırıklıkları ile yalnız bırakacaktır. Yaptıklarının kendisine yakışmadığını ve karşı tarafta oluşturduğu duygusal çöküşün çapını çok sonradan anlayacaktır. Uzunca bir zamandan sonra yapacağı bu empatinin ne kendisine ne de üzdüğü insana bir faydası olamayacak ve asla gerçek manada özrünü dileyemeyecektir. Kişinin bu pişmanlık cesedi ile yaşaması kendisine ağır gelecektir. Yaşlılığında da bu oyununun bedelini ödeyecektir. Din alimleri, rüya sahibine sadece af dilemesi gerektiğini salık vermektedirler.

Muhakkak Okuyun: Rüyada Pasta Görmek Hayır Mıdır Şer Mi?

Ayrıca yapılan bir diğer yoruma göre bu rüya; kişinin uğrunda büyük uğraşlar verdiği ve emek harcadığı bir durumu veya tasarıyı tam başarılı olacağı bir anda yarı yolda bırakarak uğraş vermekten vazgeçeceği manasına gelmektedir. Rüya sahibi tam oldu, yaptım veya başardım diyeceği yerde arkasını dönüp gidecektir ve bu dönüşü kendisine sadece zaman kaybı kazandırarak asla mutlu olamamasına neden olacaktır şeklinde tabir edilir.

Tabii olarak bu durum kişinin bir dönüm noktası niteliğini kazanarak rüya sahibinin yaşamı için önemli olan noktalarda geri dönüşüne neden olacak ve kişi artık yaşamı ile alakalı tamamına erdirdiği bir durum gerçekleştiremeyecektir şeklinde tabir edilir. Bu yüzden din alimleri, psikologlar ile rüya tabircileri, kişiye; nerede neyden vazgeçtiğini iyice kavraması ve işlerini asla yarım bırakmaması en azından bilişine tamamlanmış bir sunumda bulunması gerektiğini salık vermektedirler. 

Rüyada Aynanın Çatladığını Görmek

Rüyasında bir aynanın çatladığını gören kişi, rüyasını; ailesi içerisinde meydana gelecek olan depremlerde yıkılacaklarına yormalıdır. Rüya sahibi ve ailesi anlaşamadıkları bir konu üzerine çok fazla zaman harcayacak, birbirlerini düşünmeden ve bireysel kararlar alarak aradaki birlik ve beraberliğe zarar vereceklerdir şeklinde tabir edilir.

Bu birliği salt bir aile üyesi bozmayacak herkes kendi için en karlı olanı yapmaya çalışarak diğerlerinin çıkarlarını sıfıra indirgeyecektir. Ailenin genel tavrı bu şekilde olunca doğal olarak kişiler artık birbirlerine güvenemeyecek, herkes yetkin olduğunu düşündüğü her konuda baskın olmaya çalışacak ve kendisinden zayıf bulduklarını ezmeye çalışacaktır şeklinde tabir edilir.

Rüya sahibinin ailesinde meydana gelen bu çöküşte kendisinin de çöküşü hızlandırıcı davranışları tabii etkili olacaktır. Fakat rüya sahibi asla bu yönde düşünmeyecek ve salt kendisini diğer aile üyelerine karşı koruduğuna inanacaktır ve asla geri adım atmayacaktır şeklinde tabir edilir. Din alimleri, aileye ve rüya sahibine; böyle zamanlar için biraz sağduyu biriktirmelerini ve bir üyenin düşüşünün ailenin düşüşü olduğunu bilmeleri gerektiğini salık vermektedirler. 

Rüyada Ayna Görmek

Rüyasında ayna gören kişi, rüyasını; yapacağı işlerde hayalini kurduğu her şeyi gerçekleştireceğine ve kendisi ile gurur duyacağına yormalıdır. Rüya sahibi, çocukluğundan beri kariyeri ile ilgili ulaşmak istediği her noktaya ulaşacak, hayalini kurduğu yaşam standardına ulaşacak ve başarıları sonucunda kendisi ile gurur duyup duyuracaktır şeklinde tabir edilir. Kişi kariyeri ile alakalı karşılaşacağı engelleri aşmayı her defasında başaracak ve önüne engeller konmasına engel olacaktır.

Bu güçlü duruşu karşısındaki insanların kendisini heybetli ve güçlü görmesine neden olacak ve insanlar engel koyamayacaklarını anlayınca sadece destek olmaya çalışacaklarıdır. Tabii olarak bu takdir edilesi tavrı rüya sahibinin de kendisini aciziyetleri ile beraber güçlü hissetmesine neden olacak ve düşse de ayağa kalkacağına ikna edecektir kendisini. Ayrıca zamanında kendisine hiçbir destek sunmayan ve yardımcı olmayan insanların bir yanaşma gibi kendisine yaklaşarak  medet ummalarına da neden olacaktır.

Bu yüzden din alimleri, kişiyi; kendisine gelen herkesin aslında iyi niyetli olamayacaklarını bilmesini, yardımcı olmaya veya onları anlamaya çalışırken aslında çıkarları doğrultusunda hareket edebileceklerini bilmesi gerektiğini salık vermektedirler. 

Rüyada Duvarda Ayna Görmek

Rüyasında duvarda ayna gören kişi, rüyasını; hanesine dürüstlük ile samimiyetin bulaştığına yormalıdır. rüya sahibinin yaşadığı eve hiçbir yalan giremeyecek ve samimetten uzak mekanik durumlar yaşanmayacaktır şeklinde tabir edilir. Kişinin misafiri olan yedi yabancıdan, aile üyeleri ve en yakın dostundan en uzak dostuna kadar herkes rüya sahibine karşı büyük ölçüde dürüstlük ile samimiyet sunacaktır.

Rüya sahibine anlatılan durumlar olduğu gibi, hissedilen şekliyle ve karşı tarafların da hisleri dikkate alınarak tarafsız bir şekilde kendisine sunulacaktır. Asla mekanik veya naylon duygular söz konusu olmayacak olan hanesinde mükemmel bir huzur yakalanacak ve rüya sahibinin ziyaretçileri eksik olmayacaktır şeklinde tabir edilir. Bu yüzden din alimleri çok yüksek bir uyarı tonu ile rüya sahibini; evine alacağı kişiler, dinlediği konular, tarafsızlığı ve empati kuracağı insanlar veya durumlar konusunda çok dikkatli ve seçici olması konusunda uyarmaktadırlar.

Ayrıca yapılan bir diğer yoruma göre duvarda görülen ayna, kişinin evine yapılan bir büyünün saklandığı manasına gelmektedir. Kişi evindeki düzenin bozulduğunu, eşyalarının kaybolduğunu ve hane içerisinde sürekli bir kavga havası, huzursuzluk mevcut olduğunu görecek ve büyüye inanmadığından veya ihtimal bile vermediğinden dolayı gereken tedbirleri alamayacaktır şeklinde tabir edilir. Bu yüzden din alimleri yüreğine düşen en ufak bir şüphede kendisinden daha yetkin olan bir alime danışması gerektiğini ve hurafe deyip içindeki şüphesini ört pas etmemesini salık vermektedirler. 

 

Posted Under

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir