Rüyada Bakkal Görmek Çok Gizemli Manalar Taşır

Rüyada Bakkal Görmek

Rüyasında bakkal gören kişi, rüyasını bakkalın büyük veya küçük oluşuna göre yorumlamalıdır. Çünkü bu rüya görülen bakkalın büyüklüğüne göre farklı manalar içermektedir. Buna istinaden eğer rüya sahibinin rüyasında gördüğü bakkal baya büyükçe bir bakkal ise bu rüyasını; çevresindekilerden kendisine en yakın hissettiği ve her durumunu anlatıp bilmesini sağladığı insanın aslında koynunda yatan bir yılan gibi günün beklediğine ve tehlikenin kendisine şah damarından daha yakın olduğuna yormalıdır.

Rüya sahibi; tedirginlik duyabileceği birkaç davranış ve söylemine maruz kaldığı arkadaş veya dostum dediği insana karşı önlem almayı kendisine yediremeyecek, yakıştıramayacak ve aslında kötü düşünmesine ve tedbir alıp kendisini korumaya neden olacak şekilde davranmayı arkadaşına da yediremeyecek ve yakıştıramayacaktır şeklinde tabir edilir. Bir türlü yakıştıramadığı kötü niyetlere ihtimal verememesinden ötürü arkadaşından çok büyük bir hayat kazığı yiyecektir. Bu yüzden başı da çok büyük bir derde girecek ve kişi, kendisini bir türlü toparlayamayacaktır. Çünkü zayıf noktalarını bilen bir düşman edinmiş olacak kendisine.

Bu rüyaya istinaden din alimleri, rüya sahibine; kime ne derecede güvendiğini iyice tartması gerektiğini ve asla sonsuz bir güvenle insanlara bağlanmamsı gerektiğini salık vermektedirler. Ayrıca rüya sahibinin düşüşüne çok odaklanmamsı gerektiğini ve yaptıkları hata dahi olsa kendisinden utanmaması gerektiğini salık vermektedirler. Rüyada görülen küçükce bakkal ise kişinin kendisi hakkında şüpheye düştüğü bazı insanların haksız değerlendirmelere maruz kalarak rüya sahibinden yana üzüntü hissedip kırılmaları manasına gelmektedir.

Rüya sahibi, çok fazla şüpheci ve tedbirli davranarak çevresindekilerin kendisinden rahatsızlık duymasına neden olacaktır. Bu yüzden insanlar kendisinden hızla uzaklaşacak ve yersiz ile haksız suçlamalarına katlanamayacaklardır. Bu yüzden din alimleri, rüya sahibini içerisinde bulunduğu şüphe dolu halinden dolayı uyararak az da olsa insanlara inanıp güzel duygular besleyebileceklerini düşünmesi gerektiğini ifade etmektedirler. 

Rüyada Bakkala Gittiğini Görmek

Rüyasında bakkala gittiğini gören kişi, rüyasını; iş hayatında alacağı terfiye veya kademe artışına yormalıdır. Rüya sahibi, çalıştığı işin üzerinde adeta bir numara olacak ve bir marka oluşturarak ciddi manada bir ekonomik kazanç sağlayacaktır. Doğal olarak rüya sahibinin bu kazancı sadece kendi işine yaramayarak etrafındaki herkesin de nasiplenmesine fırsat sağlayacaktır. Bu yüzden etrafında inanılmaz derecede bir kalabalık biriken rüya sahibi belirli bir süreden sonra insanlardan saklanmaya ve huzuru yalnızlıkta bulmaya çalışacaktır şeklinde tabir edilir.

Din alimleri, rüya sahibini etrafında biriken kalabalık konusunda uyararak kötü niyetli insanlara mahal vermemesini ve insanları iyice tanıdıktan sonra ihtiyaçlarını gidermeye çalışması gerektiğini salık vermektedirler. Ayrıca başka birinin bakkala gittiğini görmek; rüya sahibinin ailesi ile uzun, huzurlu ve sağlıklı bir ömür geçireceği manasına gelmektedir. Rüya sahibi, yapmış olduğu veya olacağı doğru eş seçiminden dolayı çok güzel bir evlilik yapacak ve güzelliklerle dolu kutsal bir aile kurmuş olacaktır şeklinde tabir edilir.

Dikkatinizi Çekebilir: Rüyada Aynanın Kırıldığını Görmek Neye Delalet Eder?

Rüya sahibinin kuracağı bu mutlu ailesi sayesinde ömrüne ömür eklenecek, yaşı gün geçtikçe gençliğe doğru koşturacak ve mutlulukları günbegün artacaktır. Din alimleri, rüya sahibini; aile hayatını çokta gözler önüne sermemesi gerektiği konusunda uyararak hatlarınındaki biraz daha akrabaların kem gözlerinden uzakta yaşamaları gerektiğini salık vermektedirler. 

Rüyada Bakkaldan Yiyecek Aldığını Görmek

Rüyasında bakkaldan yiyecek bir şeyler aldığını gören kişi, rüyasını; kendisine hiç beklemediği bir anda ver ummadığı şekilde fakat sevdasına daldığı kişi tarafından hiçbir şekilde reddedemeyeceği bir teklif alacağına ve bu teklif ile birlikte pahada çok ağır fakat kendisi küçük bir hediye de alacağına yormalıdır. gelecek olan teklif ile hediye sürpriz olmasına rağmen rüya sahibi girdiği şoktan çarçabuk çıkacak ve gelen teklifi değerlendirmeye çalışacaktır şeklinde tabir edilir. Din alimleri, rüya sahibine teklife vereceği cevap her ne olursa olsun kesinlikle değerlendirmesini iyice yapması gerektiğini ve geleceğine olumlu veya olumsuz bütün katkılarını iyice tartması gerektiğini salık vermektedirler.

Ayrıca yapılan bir diğer yoruma göre bakkaldan yiyecek almak; kişinin kısa bir süre içerisinde bir kaza yaşayacağı ve bu kazadan ufak çaplı sağlık problemleri ile kurtulacağı manasına gelmektedir. Rüya sahibi bir trafik kazası yaşayacak ve kırıklıklar oluşacak olan bedeniyle çok fazla acı çekecektir şeklinde tabir edilir. Fakat rüya tabircileri ile din alimleri, rüya sahibine hastaneye gidip kontrollerini zamanında yaparsa en kısa zamanda iyileşerek acı çekmeyeceğini dile getirmektedirler. 

Rüyada Kapalı Bakkal Görmek

Rüyasında kapalı bakkal gören kişi, rüyasını; yaşamının birçok noktasında para yönetimini sağlayamadığı için başka insanlardan borç isteyeceğine yormalıdır. Rüya sahibi arkadaşlarını dostlarını ve hatta yeni tanıştığı insanları borç için rahatsız edecek ve belli bir süreden sonra çaldığı bütün kapılar yüzüne kapanacaktır şeklinde tabir edilir. Çünkü çevresindeki herkes rüya sahibinin bu tavrından dolayı ondan rahatsız olacak ve hatta bazen de acıyacaklardır. Rüya sahibinin ekonomik manada kendisini yönetememesinin bedelini arkadaşları ödemelk istemeyecek ve artık belli bir süreden sonra kendisine yardımcı olmayarak ondan uzaklaşacaklardır. Din alimleri, rüya sahibine; bütün borçlarını ödemesini, artık insanlardan sık sık borç almamasını ve para idaresini öğrenmesi gerektiğini salık vermektedirler.

Ayrıca yapılan bir diğer yoruma göre bu rüyayı gören bir kadın ise rüyası; gönlünü, yükünü ve fikirlerini heybesinde kapısına dayanacağoı bir gönüle rastlayacağı manasına gelmektedir. Rüya sahibesi; bütün benliği ile girmek istediği gönül kapısının tokmağına dokunup o kapıyı az da olsa tıklatmak isteyecek fakat bu kendisine çok pahalıya malolacaktır şeklinde tabir edilir. Çünkü rüya sahibesinin tokmağı tutan parmakları yanarak elleri ve daha sonra bütün ruhu ilk etapta yanmaya sonra sönmeye ve daha sonra kül olmadan çürümeye başlayacaktır.

Rüya sahibi kadın asla bunda tokmağı suçlamayacak aksine ellerinin tokmağı tutmaya layık olmadığını düşünecek ve kendisinin yangınını gören karşı tarafın umursamazlığı yüzünden ömrü boyunca kırgın bir mavi gül gibi kurumaya bırakacaktır kendisini. Din alimleri, rüya sahibine; heybesindeki gönlünü, fikirlerini ve bütün benliği ile mavi bir gül misali kuruyuşunu gören birinin yangınına su dökmeyeceğini ve artık umudunu elden bırakması gerektiğini salık vermektedirler.

Rüyada Bakkal Sahibi Görmek

Rüyasında bakkal sahibi gören kişi, rüyasını; hayatı boyunca başı her derde girdiğinde ve tamam artık buraya kadar dediği anda karşısına çıkan çözüm yollarını sayesinde bulduğuna inandığı  kişinin dualarına gerçek manada konu olduğuna yormalıdır. Rüya sahibi, hayatının her dönüm noktasında, düşüşünde veya her ardı döndüğünde kendisini koruyan bir gücün varlığına ömrü boyunca inanmıştır. Fakat bu gücün kim olduğunu veya nereden geldiğini bilmemesine rağmen bir gün gerçekten sevildiği birilerinin dualarına konu olduğunu öğrenecektir şeklinde tabir edilir.

Rüya sahibi bu öğrenmeden sonra kendisini bu kadar gönülden sevenin ve korunması için yardana yalvarana yalvardığı kadar büyük bir sevgi bağı ile bağlanacak ve asla saygısızlık, sevgisizlik veya ilgisizlik sunmayacaktır. Bir ömür boyu dua edenine minnettar kalacak olan rüya sahibi, din alimlerince; kişiye sevgi bağı ile bağlandıktan sonra duygusal manada bir zarar vermemesi konusunda uyarılmaktadır. Çünkü; karşı tarafın duyguları rüya sahibine karşı inanılmaz derecede yoğun bir şekkilde akmakta ve zayıf bir noktası haline gelmiş durumda olacaktır.     

Posted Under

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir