Rüyada Beşik Görmek Önemli Tabirler

Rüyada Beşik Görmek

İslam dininde rüyanın ayrı bir önemi vardır. Görülen rüyanın bir haberci bir bildiri olduğuna inanılmaktadır. Kur’an-ı kerimde rüya ile ilgili bilgilerin bulunduğu bilinmektedir. İlim alimlerine göre Salih rüyanın rahmani, karışık rüyanın şeytani olduğu söylenmektedir. En doğru rüyanın seher vaktinde görüldüğü inancı da yaygındır.

Rüya tabiri ilim işidir. Rüyaların gerçek anlamını bilmeyen bir kişi rüya tabiri yapamamaktadır. Rüyanın doğru tabir ettirilmesi için iyi araştırmak gerekmektedir. Rüya tabircinin ilim bilgisi olmasa dahi hayra yorularak dinlenmesi gerekmektedir. Görülen rüyanın şer olsa dahi Allah’ın izni ile hayra dönüşeceği inancı yaygındır. Son yıllarda rüya tabirlerine internet üzerinden bakılmaktadır. İnternet üzerinden en çok arama yapılan rüya tabirleri; rüyada kuş görmek, rüyada gelinlik görme, rüyada mezar görmek, rüyada para görmek, araba görmek, at görmek, elbise görmek, rüyada beşik görmek ve daha birçoğu sayılabilmektedir.

Rüyada Beşik Görmek Yorumu

Aslında rüya yorumu kişiye göre, içinde bulunduğu duruma veya ruh haline göre değişmektedir. İnsanlar genellikle rüyalarında bir gün önce konuştuğu ya da yaşadığı olayları görmektedir. Görülen rüyalar şahit olunan olaylar üzerinedir. Çok nadir kimselerin gördüğü rüyalar çıkmaktadır. Rüyada beşik görmek; bekar olan bir kişinin bu rüyayı görmesi yakın zamanda evleneceğine işarettir.

Evli olan kimselerin gördüğü bu rüya evlat sahibi olmak şeklinde yorumlanmaktadır. Genellikle hayır ile yorumlanan bu rüya görülme şekline göre de yorumlanabilmektedir. Çünkü rüyada görülen beşiğin boş veya dolu olması, rengi, eski veya yeni olması farklı yorumlanmaktadır. Bu nedenle rüyalarda en küçük detay doğru yorumlanması açısından önem taşımaktadır.

Rüyada Boş Beşik Görmek Ne Demek?

Her ne kadar rüyada beşik görmek hayır ile yorumlansa da boş beşiğin anlamı farklıdır. Rüyada boş beşik görmek kişinin ailesinden ayrılması anlamına gelmektedir. Rüyayı gören kişinin herhangi bir nedenle aileden ayrılması şeklinde yorumlanmaktadır. Farklı tabircilerin yorumuna göre ise rüyayı gören kişini sevgilisinden ayrılması veya evlenmekten vazgeçmesi şeklinde de yorumlanabilmektedir.

Bu rüyayı gören kişi evli ise eşi ile yaşayacağı büyük bir tartışmaya veya ayrılığa işarettir. Rüyayı gören kişi bekar ise bir süre daha evlilikten uzak duracağı anlamına gelmektedir. Aynı zamanda kişinin ilişkisinin sona ermesi veya evlilikten beklediklerine ulaşamaması anlamına da gelebilmektedir.

Rüya tabircilerinin yaptığı rüyada boş beşik görmenin psikolojik yorumu; rüyayı gören kişinin evlenip çocuk sahibi olmak istemesidir. Rüyayı gören kişi evli ve çocukları var ise çocukları konusunda hassas davranması ve endişelenmesi sonucu bu rüyayı göreceği yönündedir.

Kadınlar tarafından rüyada beşik görmek kısmet demektir. Yakın zamandan açılacak olan kısmete işarettir. Erkekler için ise güç  ve kudrete işarettir. Rüyayı gören kişinin beşik tamir etmesi ise rüyayı gören kişinin aile içerisinde yaşanan sorunları çözmesi anlamına gelmektedir. Yaşanan ailevi problemi bir an önce çözüme kavuşturmak olarak da yorumlanabilmektedir.

Rüyada Bavul Görmek

Rüyada Beşik Görmenin Farklı Yorumları

 • Görülen rüyada beşiğin içinde bebek de görüldü ise bu zenginliğe, şansa ve güzel hayata işarettir.
 • Rüyayı gören kişini beşiği salladığını görmesi yakın zamanda hastalık habercisi olarak yorumlanmaktadır.
 • Rüyada kişinin beşiği birine vermesi, satması veya kiralaması boşanmaya işarettir.
 • Aynı şekilde beşiği kırmak yine boşanmaya işarettir.
 • Rüyada beşik görmek ve madeni beşik görmek erkek çocuğa işarettir.
 • Rüyada tahta beşik görmek kız çocuğa işarettir.
 • Rüyada çocuğu beşiğe yatırdığını görmek; aile üyelerine faydalı yararlı olmaya işarettir.
 • Rüyada çocuğu beşikten almak; kişinin ailesinin ihmal etmesi şeklinde yorumlanmaktadır.
 • Kişinin rüyasında beşik aldığını görmesi veya beşik içinde olduğunu görmesi; hayır ve bereket olarak yorumlanmaktadır.
 • Kişinin rüyasında beşiği kırdığını görmesi pekiyi yorumlanmamaktadır.

Rüyada Görülen Beşiğin Rengine Göre Yorumu

Kişini rüyada beşik görmesi rüyada görülen beşiğe göre farklı yorumlanmaktadır. Aynı zamanda rüyada görülen beşiğin rengi de yorumu değiştirmektedir.

 • Rüyada beyaz beşik görmek veya beyaz beşiği salladığını görmek; hayırlı bir işe ve işle beraber gelecek mutluluğa işarettir.
 • Rüyada mavi beşik görmek; verimli bir döneme işarettir. Diğer yorum ise kişinin önemli bir mevkiye gelmesi şeklinde yorumlanmaktadır.
 • Rüyada pembe beşik görmek; rüya sahibini renkli güzel bir hayatın beklediğine işarettir. Kişinin rızkının her zaman artacağına ve duaların kabul olacağına işarettir. Rüyada beşik görmek aynı zamanda kişinin alacağı müjdeli haber olarak da yorumlanmaktadır.
 • Rüyada tüllü beşik görmek; beyaz tüllü beşik görmek güzel habere ya da beklentilerin gerçekleşmesine işarettir. Kişinin sevdikleri ile güzel bağlara işarettir.

Rüyada Beşik Görmenin Alimler Tarafından Yorumu

Diyanete göre rüyada beşik görmek yorumu; hayra yorumlanmaktadır. Bekar kimselerin karşısına çıkacak hayırlı kısmete, evli kişiler için müjdeli habere işarettir. Aynı zamanda başarılı işlere, helal yoldan kazanılan mal olarak da yorumlanabilmektedir.

İmam Nablusi rüyada görülen boş beşik yorumu; rüyayı gören kişinin kısmet kapılarının açılması şeklindedir. Kişinin girdiği işlerde başarı kazanması olarak da yorumlanabilmektedir. Bu rüyayı gören kişinin sevilen sıcakkanlı biri olduğu şeklinde de yorumu bulunmaktadır.

İhya rüyada görülen boş beşik yorumu; rüyayı gören kişinin kendi isteği ile beşik satın alması hayırlı işlere şeklinde yorumlanmaktadır. Bazen tutsaklık şeklinde de yorumlanmıştır.

Rüyada Beşik İçinde Bebek Görmek

Bu rüyanın farklı tabirleri vardır. Rüyada beşik görmek ve beşiğin boş olması hayırlı habere, hayırlı kısmete yorumlanırken rüyada beşikten gülümseyen bebeğin görülmesi maddi yönden feraha çıkmak şeklinde yorumlanmaktadır. Atılan adımların başarı getirmesi ve mutlu bir hayat sürmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişinin başarısı çevresi tarafından örnek gösterilecektir.

Rüyayı gören kişinin kendini beşikte yatarken görmesi; rahat bir ev anlamına gelmektedir. Rüyayı gören kişi kiracı ise ev sahibi olacağı manasına gelmektedir. Uzun bir süredir ev sahibi olmak isteyen bir kişi için kısa süre içinde ev sahibi olacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Beşik

Rüya insanın uykuya daldığı zaman görülmektedir. Rüya evresi uykunun en derin evresidir. Görülen rüyaların çoğu unutulmaktadır. Akılda kalan birkaç nesne, renk veya canlı ile yapılan rüya yorumları tamamıyla doğru çıkmayabilmektedir. Görülen rüyanın doğru yorumlanması için her ayrıntısına dikkat etmek gerekmektedir. Görülen rüyayı bir araya toparlamak ve sonrasında yorumlatmak en doğrusudur.

Rüyada beşik görmek rüyayı gören kişi için güzel bir rüyadır. Hayırlı işlere ve menfaatlere işarettir. Rüyayı gören kişin rüyasında beşik alması; hasta ise sağlığına kavuşması borçlu ise borcunu ödemesi anlamına gelmektedir.

Rüya gören kişinin rüyasına beşik satın alması ve içinde kendini görmesi hayatı boyunca hayır  ve berekete nail olacağına işarettir. Rüyada beşik görmek her ne kadar erkekler için üzüntü ve sıkıntıya işaretse kadınlar için sevince ve mutlu habere işarettir. Rüyasında beşik hediye edildiğini gören bir kimsenin mutlu bir yuvaya kavuşmasına işarettir. Rüyayı gören kişi evli ise çocuğa işarettir. Rüyada görülen demir beşik hayırla yorumlanmaktadır. Rüya sahibi için müjdeli haber olarak yorumlanmaktadır.

Kenzül Dua Kitabı ile ilgili okur yorumları gerçekten enteresan, bu okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Bu mucizevi yorumları okuyunca siz de hayret edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Kenzül Dua Kitabı'nı hemen indirin.

İşte o mucizevi yorumlardan bir kısmı:

Yönlendirdiğimiz sayfada bulunan daha yüzlerce yorum var ve gün geçtikçe de artıyor.

Posted Under

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir