Rüyada Cennet Görmek Neyi Müjdeler?

Rüyada Cennet Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyalarda görülen cisimlerin ve maddelerin dünya nazarında bir anlamı vardır. Fakat görülen şey aynı ile çıkmayabilir. Rüyada cennet görmek ile ilgili çeşitli yorumlar yapılmaktadır. Cennet görmek, rüyayı gören kişinin çevresinin geniş olduğuna, sevilip sayılan bir kişi olduğuna alamet olduğu şeklinde yorumlanır. Cenneti rüyasında gören kişinin ailesinden hayır dua aldığına ve kötülüklerden uzak durmasına yönelik ikaz mahiyeti de vardır.

Rüyada Cennet Görmek Genel Anlamı

Mutluluk verici, sevindirici, güzel haberler almaya yorumlanır. Kişinin sevdiği kişilerle ilgili güzel haberler alıp mutlu olacağına, sevindirici olayların üst üste yaşanacağına yorulur. Rüyasında cenneti görenin gerçek hayatta cennet gibi harika bir hayatı olacağına işaret olarak düşünülür. Rahatlık, huzur, mutluluk, ferah, esenlik gibi anlamlara gelmektedir. Rüyada cennet görmek şu anlamlarla işaret olduğuna dair tabir edilir:

  • Zikir meclislerine
  • Camiye
  • Çarşı pazara
  • Hac ibadetine
  • İlim ve Salih amele
  • Allah yolunda cihada

Rüyada Cennet Görmek ve Cennete Girmek

Kişinin kendisinin cennete girdiğini ve rüyada cennet görmek makbul ve güzel ameller işlemesine tabir edilir. Elinde cennetin anahtarının olduğunu gören kişi, ilim, hikmet, ibadet, marifet ile nasiplendirilir.

Cennet, Allah’ın rahmetinin göstergesi olup müminler için hazırladığı mutluluk ve huzur yurdudur. Rüyada cennet görmek, genel olarak hayır ve müjdeleyici olarak yorumlanır. İnsanın normalde cenneti bilmesi mümkün değildir. Fakat rüyalar aleminde cennet olduğunu düşündüğü yerde olduğunu görmesi dünya hayatında arzu ettiği, hedeflediği her şeye nail olacağına işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Bulut Görmek

Kapısı ve Rüyada Cennet Görmek

Şans ve kısmet kapılarının aralanacağına ve büyük bir rızıkla mükafatlandırılacağına işaret olarak değerlendirilen rüyada cennet görmek, kapısını görmek, rüya sahibinin hikmetli kişi olacağına yorumlanır. Allah tarafından kendisine hedeflediği her şeyin verileceğine işaret olarak tabir edilir. Kapısından içine girdiğini gören kişi sevinç ve emniyete ulaşır. Hayatının belalardan uzak ve temiz olacağına yorumlanır.

Kuşuyla Meyvesiyle Rüyada Cennet Görmek

Bir kişi rüyada cennetin meyvelerini, kuşlarını ve güzelliklerini görüyorsa çok hayırlı haberler alacağına işaret olarak tabir edilir. Rüyada cennet görmek güzeldir fakat cennetin meyvelerinden yemek çok daha hayırlı olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişi o kadar güzel haber alacaktır ki hayatı boyunca hiç heyecanlanmadığı kadar heyecanlanacağına işarettir. Kişinin hanesinde bolluk ve bereket olacağına tabir edilir.

Rüyada Cennet Görmek Meyvesini Yemek

Cennetin meyvelerinden yemek rüyayı gören kişinin hayatı boyunca hiç geçim derdine düşmeyeceğine, bolluk içinde yaşayacağına yorumlanır. Rüyada cennet görmek kadar meyvelerini yemek de hayırlı bir müjdedir. Gören kişinin aile bireylerini geçindirecek kadar birikiminin olduğuna ve birikiminin rahat içerisinde yaşamaya yeteceğine işarettir.

Rüyada Cennet Görmek ve Kovulmak

Cennet girdiği halde oradan kovulduğunu görmek rüyada cennet görmek yorumunun aksine fırsatı olduğu halde eline geçen nimetlerden istifade edememeye, imkanlardan hayırlı ve istenilen anlamda faydalanamamaya işarettir. Bazı tabirciler, cennetten kovulmayı olumsuzluklar içinde birden olumlu bir gelişmenin yaşanmasına delalet olarak düşünürler. Fakirlik, zillet ve hot görülmeye maruz kalmak ve imtihanlara tabi tutulmaya da yorulur.

Melekleriyle Konuşmak Rüyada Cennet Görmek

İşinde iyi bir yere geleceğine, hayırlara sahip iyi bir evlilik yapılacağına işarettir. Rüyada cennet görmek ve içinde melekleriyle konuşmak rüyayı gören kişinin iyi dostlara sahip olduğuna yorumlanır. Sağlığı bozuk veya bedeni ile ilgili sıkıntısı olanların bunu atlatacağına ve çok yakın bir zaman dilimi içinde durumun düzeleceğine tabir edilir.

İbn-i Kesir’e Göre Rüyada Cennete Girmek

îbni Kesir’e göre rüyada cennet görmek ve rüyada kendine cennete gireceksin denmesi, dünyada ilim sahibi ve bilgili bir insan olmaya işarettir. Cennete gülerek mutlu bir şekilde girmek Allah’ı çok fazla anmaya yorulur. Kişinin kendini cennet bahçelerinde dolaşıyorken görmesi sevinç ve feraha, cennetin suyundan, meyvelerinden, şerbetinden içtiğini görmek dünyanın bütün nimetlerinden istifade etmeye tabir edilir.

Kenzül Dua Kitabı ile ilgili okur yorumları gerçekten enteresan, bu okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Bu mucizevi yorumları okuyunca siz de hayret edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Kenzül Dua Kitabı'nı hemen indirin.

İşte o mucizevi yorumlardan bir kısmı:

Yönlendirdiğimiz sayfada bulunan daha yüzlerce yorum var ve gün geçtikçe de artıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir