Rüyada Kıyamet Kopması Çok İlginç Detaylar

Rüyada Kıyamet Kopması

Kıyamet kelime anlamı olarak, dünyanın sonu ve bütün ölülerin dirilip mahşerde toplanacağı zamana verilen isimdir. Kıyamet kopması da İslami olan bir terimdir. Kıyamet, adalet, insaf ve mazlum durumda olan kimsenin zalim olan kimseden intikam alması anlamına gelmektedir.  Birçok rüya yorumuna göre rüyada kıyamet kopması hayırlı bir rüya olarak yorumlanmaz. Rüyayı gören kişinin bazı sıkıntılar yaşayacağına işaret eden bir rüyadır. Bazı rüya yorumcuları da bu rüyayı hayır veya şerden daha çok rüya sahibinin imanına yorarlar. Rüyasında kıyametin koptuğunu gören rüya sahibinin Allah’ın emir ve buyruklarından ayrılmayan, Allah korkusuna sahip olan kişiye yorarlar.

Aslında halk arasında rüyada kıyamet kopması genellikle bu rüyayı gören kişinin vefat edeceğine yorulur. Ancak bu rüyanın yorumu düşünülenden daha fazla yoruma ve daha derin manaları içeren bir rüyadır. Ancak şunu söylemek gerekir. Bu rüya genelde ilahi bir uyarı niteliğindedir. Bu rüya Allah yolunda olan kullar için uyarı niteliğinde olup, kutsal bir işaret olarak görülmelidir. Bu nedendir ki rüyada kıyamet kopması rüyaları ayrıntılı olarak incelenip ona göre yorum yapılaması gerekir.

Rüyada kıyamet kopması başka yorumcular tarafından da toplumdaki bazı durumlara işaret eder. Bu işaret edilen durumlarda toplumda yapılan haksızlıklar ve toplumda yapılan kötülüklere işaret etmektedir.

Rüyada kıyamet kompası eğer kişi kıyametin sadece kendisi için koptuğunu görürse bu durum bazı yorumcular tarafından kişinin vefat edeceğine işaret olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada kıyamet kopması, kıyamet gününü veya dünyanın sonunu görmek rüya sahibinin hedeflerine ulaşmak için mevcut pek çok önüne engel çıkacağına işaret etmektedir.

Rüyada kıyamet kopması rüyayı gören kişinin bazı zorluklar yaşayacağına ve bazı üzüntüler yaşayacağına işaret etmektedir. Bazı yorumculara göre de bu rüyayı gören kişi aileden sevdiği birinin acı haberini alacağına işaret etmektedir. Rüya sahibi maddi ve manevi sıkıntılar yaşayacağına, iş hayatında ise çok büyük derece de zorluklarla karşı karşıya kalacağına işaret etmektedir.

Rüyada Kıyamet Gününü Görmek

Rüyada kıyamet gününün görülmesi rüya sahibine uyarı niteliği taşımaktadır. Bu uyarıda rüyayı gören her kimse kötü düşünce ve kötü alışkanlıklarından vazgeçmesi gerekmektedir. Başka bir yorumlamada eğer rüyada kıyamet kopması kişiyi etkilemiyor ise öbür dünya da güzelliklere kavuşacağı anlamını taşımaktadır. Rüya aslında iyi niyetli ve iyi ameli kişiler için sabır etmesi ve yaptıklarının mükafatını diğer dünya da alacağı anlamı taşımaktadır. Yaşantısında kötü niyetli insanlardan olabildiğince uzak yaşayacak ve kendisini koruyan bir ilahi güç olacağına yorulur. Bu nedendendir ki bu rüya, rüya sahibine sıkıntı ve kederden uzak bir hayat süreceğine yorulur.

Rüyada Kıyamet Suresini okumak

Rüyada kendinizi eğer kıyamet suresini okurken görürseniz bu kişinin iyi bir mümin olduğu ve oldukça muhterem bir insan olduğuna yorumlanır.

Rüyada Kıyametin Koptuğunu Sanmak

Eğer kişi rüyasında kıyametin koptuğunu sanarsa bu kişinin çok büyük üzüntüler yaşamış olup iş hayatından ve aile hayatından kısa bir süreliğine uzaklaşacağına bu duruma ek olarak ruhunda bir boşluk hissedip yalnızlaşacağına delalet eder. Ancak bu kötü günleri ve olumsuz düşünceleri geri de bırakarak, toparlanıp iş ve aile hayatına geri döneceğine ve mücadeleyi elden bırakmayacağına işaret etmektedir.

Rüyada Kalabalık Görmek

Rüyada Kıyametin Üzerine Koptuğunu Görmek

Rüyada kıyamet kopması gibi bir kişinin kıyametin üzerine kopmasını görmesi de hayra yorulmaz. Rüya sahibi rüyada kıyametin üzerine koptuğunu görmesi artık bu kişinin vadesinin dolduğuna yorumlanır. Bu rüya yorum olarak yaşamının sonuna gelmiş olan kişi olarak açıklanmaktadır.

Rüyada Kıyamet Kopması

Eğer rüya sahibi rüyada kıyamet kopmasını duyarsa, bu durum pek hayra yorulmaz. Bu rüya sahibine kötü günlerin habercisi olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin gözünden yaş ve yüreğinden sızının eksik olmayacağına onu kötü ve zor günlerin beklediğine yorulur. Rüya sahibine kaza veya sevdiği birini kaybedeceğine işaret olan bir rüyadır.

Rüyada Kıyamet Koparken Kelime-İ Şahadet Getirmek

Bu rüya hayra yorulan bir rüyadır. Bu rüya kişiye Allah’ın yardım edeceğine işaret olan bir rüyadır. Rüyada kıyamet koparken kişi kelime-i şahadet getirirken görürse kendini bu başına gelecek olan zor ve kötü günlerden Allah’ın izni ve yardımıyla kurtulacağına, yaşayacağı kötü olan durumlardan hiçbir yara almadan kurtulacağına işaret eder.

Rüyada Kıyamet Koparken Namaz Kılmak

Bu rüya sahibine güzel müjdeler vermek için gönderilmiş bir rüyadır. Rüya yorum olarak rüya sahibine hayatta artık tehlikelerden korunacağına, hastalıkların ve kötü niyetli kişilerin ondan uzak duracağına ve artık dünya da sırtının yere gelmeyeceğine yorumlanıyor. Rüya sahibine inancı sayesinde Allah’ın yardımı ile düze çıkacağına yorumlanır.

Rüyada Kıyamet Alameti Görmek

Rüyada kıyamet alameti görmek farklı şekillerde yorumlara sahiptir. Rüyada kıyamet alameti gören kişi için kötü günlerin yaklaştığı anlamına gelmektedir bu rüya. Rüya sahibinin bu zor günlerini dışarıdan etkiler sonucunda yaşayacaktır. Bu insanlar rüya sahibinin çevresi ile arasına girerekten aralarının bozulmasına neden olacaklardır. Bu nedenden dolayı rüyayı gören kimse o bulunduğu ortamdan olabildiğince uzaklaşmak hissiyatı duyacaklar.

Bazı rüya yorumcularınca kişi önlem almazsa bu rüya daha da kötü günlerin habercisi niteliğindedir. Eğer rüyada kıyamet alametlerinden birinin ortaya çıktığını gördüyseniz bu durum rüya sahibinin yaptığı tüm hayır işlerine devam etmesi gerektiği anlamına gelmektedir.

Rüyada Kıyamet Kopmasını Beklemek

Rüyasında kıyamet kopmasını bekleyen kişi gerçek hayatta önüne çıkan engelleri aşmak için atacağı adımda geç kalmış demektir. Bu rüyada biran evvel bu adımları atmaya başlamanız gerektiğine dair bir adımdır.

Rüyada Kıyamete Yaklaşıldığını Görmek

Bir kimse rüyasında kıyamete yaklaştığını görürse bu rüya o kişinin hayırlı iş yapmaktan gaflet ettiğine işaret eder.  Rüyada kişi eğer hesap gününde kolay bir şekilde hesap verebildiğini görürse bu o kişinin hanımının veya kocasının kendisine şefkat ve merhamet etmesine veya eşinin halinin iyi ve eşinin dininin güzel olduğuna da yorulur. Hesabın daha zor ve şiddetli olarak verildiğini gören rüya sahibine ise uyarı niteliğinde bir rüyadır. Çünkü bu rüya sahibini başına gelecek olan zarar ve ziyandan korumak içindir.  

Şayet bir kişi kendini hesaba çekilmiş olarak görürse amellerinin terazide tartıldığını görürse ve bunun sonucunda sevaplarının günahlarından çok olduğunu görürse o kimsenin çokça ibadet ettiğine ve Allah katında sevabının ve mükafatının çok olduğuna işaret eder. Eğer tam tersi bir durum oluşursa ve günahları sevabından çok olursa o zaman bu rüya kişinin dini olarak ve ibadet olarak zayıf olduğuna işaret eder. Eğer kişi teraziyi kendi elinde görürse bu da rüya sahibinin doğru yolda olduğuna delalet eder. Şayet kişi rüyasında ağlayarak sırat köprüsünden geçtiğini görürse bu rüya sahibine hayırlısıyla doğru yolda olduğuna işaret eder.

Bazı rüya tabircileri rüyada kıyametin koptuğunu gören kimseler için düşmanın şerrinden kurtulması için veya buna karşılık kıyametin koptuğu görülen şehir veya o yer için halk arasında çıkmış olan dedikoduya veya kötü söze işaret eder. Bir kişi eğer rüyasında sur’a üfürüldüğünü görürse bu rüyanın yorumu aynı kıyametin kopmasında yapılan tabirlerle aynıdır. Bazı rüya yorumcuları da rüya da Dabbetül-arz’ın çıktığının görülmesini birtakım inşaların kurtulacağı ve başka bir takım insanların da helak olacağı bir fitne olayına yorarlar.

Kenzül Dua Kitabı ile ilgili okur yorumları gerçekten enteresan, bu okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Bu mucizevi yorumları okuyunca siz de hayret edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Kenzül Dua Kitabı'nı hemen indirin.

İşte o mucizevi yorumlardan bir kısmı:

Yönlendirdiğimiz sayfada bulunan daha yüzlerce yorum var ve gün geçtikçe de artıyor.

Posted Under

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir